![](https://static.wixstatic.com/media/9e0c71_1c5efd7892a74b19b89245e4016e7583.jpg/v1/fill/w_288,h_191,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/9e0c71_1c5efd7892a74b19b89245e4016e7583.jpg)
![](https://static.wixstatic.com/media/9e0c71_9201748b10684250b8e7c0b3ee1514fc.png/v1/fill/w_295,h_224,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/9e0c71_9201748b10684250b8e7c0b3ee1514fc.png)
ποιοι είμαστε
![φωνητικά](https://static.wixstatic.com/media/bb84b2f8b3a44485b07da997c5df0740.jpg/v1/fill/w_147,h_221,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/bb84b2f8b3a44485b07da997c5df0740.jpg)
Η Αρίστη τραγουδάει λαϊκά - βαριά και ελαφριά και μέτρια, σε μαγαζιά που σερβίρουν και λίγο φαγητό. Συνήθως πετάνε γύρω της χαρτοπετσέτες. Τις άσπρες, τις απλές, όχι τις πιο ακριβές. Ερευνητικά, ασχολείται με την ταυτότητα του θαμώνα-ακροατή-εραστή του σκυλάδικου.
![κιθάρα, φωνητικά](https://static.wixstatic.com/media/09d12ef43c0f4cd6a9a26ff4078e2c27.jpg/v1/fill/w_147,h_98,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/09d12ef43c0f4cd6a9a26ff4078e2c27.jpg)
Ο Γιάννης ασχολείται με το sound design, τους ήχους των ανθρώπων, και τα ηχοτοπία των πόλεων. Τα διδάσκει και τα ερευνά. Παίζει επίσης λίγο κιθάρα, ειδικά όταν τα πράγματα απλουστεύονται.
![πνευστά](https://static.wixstatic.com/media/ee7ab60773cc4bfbb4495f6c82b66378.jpg/v1/fill/w_147,h_147,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ee7ab60773cc4bfbb4495f6c82b66378.jpg)
Ο Λούκας παίζει τρομπέτα και άλλα πνευστά. Ασχολείται με το θέατρο και με άλλες πολιτιστικές δραστηριότητες, ενώ η σχέση του με το απλό, λαϊκό τραγούδι είναι πρόσφατη, και άρα ενθουσιώδης.
![κρουστά](https://static.wixstatic.com/media/b31a53a1213c4e879eac73ba9d238f2f.jpg/v1/fill/w_147,h_98,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/b31a53a1213c4e879eac73ba9d238f2f.jpg)
Ο Γιάννης παίζει από τα 13 του χρόνια στα σκυλάδικα, στα μπουζούκια, αλλά και σε άλλους, λιγότερο συναισθηματικούς χώρους. Παράλληλα, δουλεύει ηχολήπτης σε ραδιοφωνικό σταθμό.
![μπάσο (κόντρα)](https://static.wixstatic.com/media/9e0c71_d713ed65f584464691746e4a99440933.jpg/v1/fill/w_147,h_132,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/9e0c71_d713ed65f584464691746e4a99440933.jpg)
Ο Νίκκης παίζει κυρίως Jazz, αλλά ο πραγματικός του εαυτός βγαίνει με πιο απλούς συνδυασμούς. Λαϊκούς. Αυτό άλλωστε φαίνεται στην καθημερινότητά του, αφού διατηρεί παραδοσιακό καφενείο.